Fotografia dynamiczna-Nie raz mieliśmy okazję oglądać obrazki, na których od pierwszego spojrzenia widać obiekt pozostający w ruchu. Takie wrażenie pozwala osiągnąć specjalna technika fotografowania…

Nie raz mieliśmy okazję oglądać ilustracje, na których od pierwszego spojrzenia widać obiekt pozostający w ruchu. Takie złudzenie umożliwia osiągnąć specjalna technologia fotografowania. Fotografie dynamiczne stosowane są głównie w ekspozycji tańca, sportu, pojazdów. Wykonanie takiego obrazki wcale nie jest zwykłe. Wydawałoby się, że uchwycenie obiektywem koszykarza czy skoczka w dal w momencie, kiedy jest ponad podłożem, to nic trudnego. Naprawdę takie fotografię określane są jako zamrożone, a oznaczają tyle, że postać na zdjęć została zatrzymana w locie na pewnym jego etapie. Niekiedy odnosimy złudzenie, że za chwilę spadnie w dół. Dużo lepszym rezultatem jest wykonanie takiego ujęcia, na którym tło jest rozmyte a postać pierwszoplanowa wyostrzona. Efekt ten jest nieprosty do osiągnięcia, ponieważ wymaga długiego czasu naświetlania i płynnego przesuwania obiektywu aparatu za poruszającym się obiektem. Drugim sposobem jest zlokalizowanie na statywie aparatu skierowanego na stały nieruchomy obiekt, w trakcie gdy w tle poruszający się pociąg czy samochód ulega rozmyciu w trakcie długiej ekspozycji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *